Jelentősen csökkent a begyűjtött szelektív hulladék mennyisége 2023 második felére. Például üvegből 90 százalékkal kevesebbet gyűjtöttek be. A MOHU szerint az első félév adatait még nem érdemes összehasonlítani a korábbi számokkal. A helyzetről az RTL adott körképet a mögöttünk hagyott hosszú hétvégén. Eközben a Rábaköz arról írt, hogy a fémhulladék negyven százaléka eltűnt a piacról. A kormány az Európai Bizottsághoz fordult, mert a koncesszióba adás miatt nem tudjuk tartani a vállalt újrahasznosítási számokat – hangsúlyozza a lap.