Brutális mennyiségű szemetet szedtek össze a helyiek a békéscsabai Élővíz-csatorna megtisztatása során. A BEOL idézi Varga Tamás alpolgármestert, aki arról írt Facebook-oldalán, hogy a terület nem önkormányzati gondozásban van, ezért a tavaszias időben úgy gondolták, hogy gyorsabb, ha saját kezűleg rendezik ezt a problémát. Hangsúlyozta, hogy megdöbbentő mennyiségben szedtek össze hulladékot: flakonoktól műanyag palackokon át autógumikig, és érdekesség, hogy bőröndöt is találtak. A hírt a Magyar Nemzet emelte országossá.