Apró kis színes a nyári uborkaszezonban: nagyanyáink korában még nem járt szemeteskocsi – mégsem lepte el a településeket a szemét. Hogy csinálták? A paraszti kultúra újrahasznosítási technikáiról Benedek Csaba néprajzkutató tart előadást Tusványoson a Magyar Kultúra Magazin szervezésében a Magyar Kultúra sátorban a hó végén. A NépiKultúra.hu nagyszerű előzetest közöl a tervezett előadásról. Kedvcsinálóul egy bájos anekdota:
Környezetvédők látogatnak Gyimesbe, ahol látják, hogy nincs szemét. Megkérdezik a mezőről hazafelé tartó öreg csángót:
– Maguk itt hová teszik a szemetet?
– Nálunk olyan nincs. Amit nem eszünk meg, azt megeszi az állat. Amit se ember, se állat nem eszik meg, a’ jó lesz a fődbe. Ami a fődbe nem jó, jó lesz a tűzre. S ami a tűzre se jó, azt elrakom, me’ a’ még jó lesz valamire.