Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Új oktatási modulok a hulladék körforgásáról | Dél-kom Intranet


A körforgásos gazdaság alapjairól, és a víz, valamint az energia körforgásáról szóló, online tananyag után a hulladék körforgását bemutató oktatási modulok is elérhetővé váltak a Coca-Cola Magyarország #énjövőm platformján. A most publikált két új modul: A hulladék globális problémája és A hulladékgazdálkodás Magyarországon felveti a hulladék mennyiségi és minőségi kérdéseit, történeti áttekintést ad a hazai hulladékkezelésről, kitér a megfelelő hulladékkezelés gazdasági és környezeti hasznára, bemutatja a nemrég bevezetett visszaváltási rendszert, valamint hasznos gyakorlati tanácsokat ad a szelektív hulladékgyűjtéssel kapcsolatban. A korábbi anyagokhoz hasonlóan ezeket a modulokat is a Pannon Egyetem oktatói állították össze az #énjövőm program számára. Az érdeklődők a TradeMagazin tegnap esti kiadásából tudhatnak meg további részleteket. Talán kapcsolódó hír: a 24.hu szerint Lázár minisztert felbosszantotta, hogy kiderült, sokkal több narancs van az olasz Fantában, mint a magyarban. A magyarországi forgalmazású Fanta csak 5 százaléknyi sűrítményből származó narancsot tartalmaz, Olaszországban viszont 12 százalékos az arány, és más országokban is nagyobb, mint nálunk.

Szerintem nem kell cukros üdítőt inni, de ha valaki erre akarja költeni a pénzét, hát tegye. Az viszont nem járja, hogy a magyarok Fanta helyett csak hantát kapjanak a Coca-Cola vállalatcsoporttól! Az az állami hivatal, amelyik elfogadja azt a magyarázatot, hogy a gyártó szerint ezek a magyar igények – minden feladatára alkalmatlan, ahogyan az is, aki ezeknek a cégeknek gazsulál néhány újabb befektetésért, akkor, amikor a magyar emberek egészsége a tét

– írta a miniszter Facebook oldalán kedden, hozzátéve, hogy az élelmiszerek minőségét szabályozó törvényt szigorítani kell.