A körforgásos gazdaság alapjairól, és
a víz, valamint
az energia körforgásáról szóló, online tananyag után a hulladék körforgását bemutató oktatási modulok is elérhetővé váltak a Coca-Cola Magyarország #énjövőm platformján. A most publikált két új modul:
A hulladék globális problémája és
A hulladékgazdálkodás Magyarországon felveti a hulladék mennyiségi és minőségi kérdéseit, történeti áttekintést ad a hazai hulladékkezelésről, kitér a megfelelő hulladékkezelés gazdasági és környezeti hasznára, bemutatja a nemrég bevezetett visszaváltási rendszert, valamint hasznos gyakorlati tanácsokat ad a szelektív hulladékgyűjtéssel kapcsolatban. A korábbi anyagokhoz hasonlóan ezeket a modulokat is a Pannon Egyetem oktatói állították össze az #énjövőm program számára. Az érdeklődők a
TradeMagazin tegnap esti kiadásából tudhatnak meg további részleteket. Talán kapcsolódó hír: a
24.hu szerint Lázár minisztert felbosszantotta, hogy kiderült, sokkal több narancs van az olasz Fantában, mint a magyarban. A magyarországi forgalmazású Fanta csak 5 százaléknyi sűrítményből származó narancsot tartalmaz, Olaszországban viszont 12 százalékos az arány, és más országokban is nagyobb, mint nálunk.
Szerintem nem kell cukros üdítőt inni, de ha valaki erre akarja költeni a pénzét, hát tegye. Az viszont nem járja, hogy a magyarok Fanta helyett csak hantát kapjanak a Coca-Cola vállalatcsoporttól! Az az állami hivatal, amelyik elfogadja azt a magyarázatot, hogy a gyártó szerint ezek a magyar igények – minden feladatára alkalmatlan, ahogyan az is, aki ezeknek a cégeknek gazsulál néhány újabb befektetésért, akkor, amikor a magyar emberek egészsége a tét
– írta a miniszter Facebook oldalán kedden, hozzátéve, hogy az élelmiszerek minőségét szabályozó törvényt szigorítani kell.