Megkapta a Mol csoport a Nemzetközi fenntarthatósági és szén-dioxid-kibocsátási tanúsítványt (ISCC Plus) a tiszaújvárosi Mol Petrolkémia telephelyén induló kémiai újrahasznosítási tevékenységéhez. A tanúsítvány lehetővé teszi, hogy a vállalat átfogó értékláncot hozzon létre, amely magában foglalja a műanyaghulladék teljes életciklusát – közölte a társaság szerdán a Webrádióval. A Magyar Nemzet szerint az értéklánc a MOHU tevékenységével kezdődik. A MOHU kulcsszerepet játszik a műanyaghulladék összegyűjtésében és értékes erőforrássá történő átalakításában. A vállalat elkötelezett az uniós célok elérése mellett, és a hazai újrahasznosítási arány jelentős növelését tűzte ki célul, a jelenlegi 32-ről 65 százalékra.
A Mol-csoport még idén el szeretné kezdeni a próbagyártást, amelynek célja a vállalat termékportfóliójának bővítése kémiailag újrahasznosított polimerekből készült típusokkal. A próbagyártás az LDPE termékvonalon indul majd el, azonban a portfólió bővítése tervben van más terméktípusok esetében is – teszi hozzá az Index.