Az új hulladékgazdálkodási rendszer eddigi tapasztalatait értékelték a Hulladékgazdálkodók Országos Szövetségének konferenciáján. A rendezvényről a HVG számolt be röviden – volt is mit átbeszélni, mióta a hulladékot elszállíttató cégek verseny nélkül már csak a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt.-vel szerződhetnek.
A cikkszámok folyamatosan változnak, ráadásul öt munkanap, a havi zárásoknál pedig öt naptári nap alatt kell feltölteni az adatokat. Így aztán arra az adminisztratív munkára, amelyet korábban egy ember végzett el, most már két dolgozót kellett beállítani
– mondta el a konferencián Szlávik Mónika, a papírhulladék-szakosztály vezetője. A rendezvényen részt vettek a MOHU képviselői is. A panaszok többségére azt válaszolták: dolgoznak azon, hogy gyorsabb és pontosabb legyen a rendszer.