Az illegális bevándorlók rengeteg hulladékot hagynak maguk után a kerítés magyar oldalán. Az elhagyott autók, ruhák, táskák és telefonok azonban komoly környezetszennyezést okozhatnak az Alföld élővilágában. Az elmúlt hónapokban mintegy 150 autót szállíttatott el a Csongrád-Csanád Vármegyei kormányhivatal, de – teszik hozzá a helyi települések vezetői – halmokban áll a szemét, amellyel már nem tudnak mit kezdeni. A jelenségről részleteket az Index tegnap esti kiadásában, – K.Cs. – tollából olvashatnak az érdeklődők.
