Július elseje óta némi kivétellel már nem forgalmazhatók italok visszaváltásra nem alkalmas csomagolásban. Sokakat azonban az 50 forintos betéti díj sem tart vissza a szemeteléstől. Az üvegvisszaváltás lehetőségét azonban vannak, akik kihasználják, így a sínek között heverő 50 forintos palackokat összegyűjtve és visszaváltva egészítik ki fizetésüket a hónap végén. A tatabányai vasútállomáson készült, és a KEMMA által közölt videóban azonban jól látszik, hogy sokak nem hogy a környezetükkel, de pénzükkel sem törődnek.