Az Észak-magyarországi Vízügyi Igazgatóság (Émvizig) az Energiaügyi Minisztérium Tisztítsuk meg az országot II. elnevezésű hulladékfelszámolási pályázatára szakmai anyagot nyújtott be a működési területén illegálisan elhelyezett hulladékok felszámolására. Az Émvizig közleménye szerint a támogató NKHV Zrt. június 4-i értesítése alapján egyszeri, vissza nem térítendő támogatásban részesültek. Ahogy a Pecaverzum is megírta, így megvalósulhat a Sárospataki Szakaszmérnökség területén lévő Kajata-patak medrében illegálisan elhelyezett, közel ezer köbméter építési, bontási törmelék, valamint kommunális hulladék felszámolása.
![]()