Tizenkilenc csapat vágott bele idén az élményekkel, hulladékkal és szúnyogokkal tarkított folyótakarításba a Tiszán. Azonban, amíg Kárpátalján a hulladékgazdálkodás nem indul jelentős fejlődésnek – közel 200 településen nincs hulladékszállítás – , addig a szemétutánpótlás minden évben biztosított lesz. A megnyitón részt vett Dr. Raisz Anikó, az Energiaügyi Minisztérium környezetügyért és körforgásos gazdaságért felelős államtitkára is, aki nemcsak szóban, hanem tettekkel is bizonyította támogatását: vízre szállt és szemetet szedett a petkalózokkal együtt.

Az V. Tisza-tavi PET Kupán a csapatok 3 nap alatt több mint 7,5 tonna hulladéktól mentesítették a folyót. A hulladék jellege változatlan, továbbra is PET-palackokból van a legtöbb, de sok üveg, fémdoboz és kommunális hulladék is lapul az ártérben. Az eseményről további érdekességeket találhatnak az EconomXban, a STOREinsider Magazin pedig a részletes eredménylista is megtekinthető.
