Országszerte több mint egymillió új kukát oszt ki 2025 végéig a Mohu, közölte a Mol hulladék gyűjtő-feldolgozó társasága kedden. A kukákat azoknak a lakossági ügyfeleknek adják majd, akik olyan területeken élnek, ahol a papír-, műanyag-, fémhulladékok gyűjtése eddig zsákokban történt, illetve ott, ahol bevezetik a konyhai élelmiszer-hulladékok gyűjtését. A kiosztott edények fele az élelmiszer-hulladékok, a másik félmillió pedig a papír-, műanyag- és fémhulladék szelektív gyűjtésére szolgál majd – adta hírül a HVG. A Világgazdaság hívja föl rá a figyelmet, hogy a vállalat az élelmiszer-hulladékok gyűjtésében jelentős fejlesztéseket hajt végre a körforgásos gazdaság erősítése jegyében. A leghatékonyabb megoldást az élelmiszer-hulladék házhoz menő gyűjtése jelenti. Ezért 2024-ben tesztjelleggel, elsősorban 14 településen, azok társasházas övezeteiben biztosítanak 14 ezer 120 literes, gumitömítéssel és patentzárakkal ellátott kukát, illetve a társasházakban található lakásoknak 188 ezer, szag- és kifolyásmentes 5 literes edényt. A házhoz menő gyűjtés már folyamatban van. A Portfolio felidézte a tervezett beruházásokat:
- 83 új, modern hulladékudvart épít, amelyek lehetőséget biztosítanak a hulladékok kényelmes leadására elkülönített gyűjtésére.
- 360 ezer tonna éves kapacitású energetikai hasznosítót épít
- Több, mint 20 szuperválogatót épít
- Fejleszti és bővíti a kukásautó flottákat az országban
- Új kukák beszerzésével fejleszti az elkülönített hulladékgyűjtési rendszert
- Jelenleg 1500 textilkonténer elérhető országszerte. 2026-ra 6000 db a cél, 1000 új gyűjtőt már idén kihelyezett
- A visszaváltási rendszer kialakítás részeként a MOL-csoport a csaknem 40 milliárd forint értékben telepített automatákat országszerte