A Mecsekerdő három erdészete is csatlakozott a „Tisztítsuk meg az országot II.!” hulladékfelszámolási programhoz. Idén nyáron több mint 160 köbméter illegálisan lerakott hulladékot szállítottak el a baranyai erdőkből az Energiaügyi Minisztérium, valamint a Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelő Zrt. által támogatott akció keretében. A tapasztalatok szerint, bár a természetjárók környezettudatosabbak lettek, és kevesebb szemetet hagynak maguk után, az illegálisan elhelyezett hulladék mennyisége mégis évről évre folyamatosan nő. A hulladékkal szennyezett területek közül számos a Nyugat-Mecsek és a Kelet-Mecsek Tájvédelmi Körzetben található, sőt a természeti értékek szempontjából kiemelkedő Natura 2000 területen is szükség volt munkájukra. A leginkább szennyezettnek Szentegát, Pécs, Komló és Cserkút települések körüli erdők bizonyultak. A munkálatokról beszámoló 7300 nem mulasztja el megemlíteni, hogy, idézzük:
Baranya megyében számos helyszínen biztosított a hulladék megfelelő és környezetbarát elhelyezése. A lakossági hulladékudvarok listája, illetve a szemét leadására vonatkozó információk a Dél-Kom honlapján érhetők el.
A PécsMa – ugyancsak átkattintási lehetőséget kínálva web-oldalunkra – szintén foglalkozik a témával. A Pécs Aktuál is zizeg a tárgyban, de nem említi meg vállalatunkat.