Kis- és közepes intenzitású radioaktív hulladékot szállítanak át a püspökszilágyi tárolóból Bátaapátiba, hogy ott biztosítsák a végleges elhelyezését. Bár 2020 decemberben még csak 400–500 hordónyi radioaktív hulladékot emlegetett a Nemzeti Radioaktívhulladék-tároló fióktelepének vezetője egy társulási ülésen, kiderült, hogy ennek a többszöröséről van szó. A püspökszilágyi tárolóval kapcsolatos biztonsági problémák már évek óta ismertek, de az első hordókat csak a napokban indították útnak – írta meg az Átlátszó. A szállítási útvonal:
