Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Titkosszolgálati jelentés szerint ipari hulladék volt a 80-as évek Daciája | Dél-kom Intranet


Hulladékos szemmel is rendkívül érdekes ügy dokumentumait töltötte fel és osztotta meg Facebookon az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára. A 40 éves történetben szerepelnek új Daciák, amelyeket üzemképtelen állapotban exportáltak Romániából Magyarországra.

1983 decemberében Debrecenbe és Győrbe 60 db Dacia személygépkocsi érkezett besült motorral. A motorok kattognak, mert az olajszivattyú nem tudja felszívni az olajat a tartályból. Ezenkívül öntési hibával készült vízpumpákkal szerelték fel ezeket a járműveket, amelyek nem tudják biztosítani a vízhűtést

– szól a korabeli III/II-es jelentés. Születtek titkos akták 1984. január 31-én is. Abban a hónapban 750 Dacia érkezett az országba, a MERKÚR kérésére elvégzett vizsgálat során pedig 84 autóból 69 darabról derült ki, hogy az autókon

nem javítható karosszériahibák találhatók, 15 db személygépkocsi hibái az INTERPRINDEREA DE AUTOTURISME PITESTI telephelyén – helyszíni vizsgálat esetén – kijavíttathatók lettek volna.

Tehát tudtak a hibáról, de továbbküldték a selejtet. Sőt, kiderült, hogy a Minőségi Ellenőrző Rt. vizsgálatát igazoló acélbélyegző utánzatával „lepapírozva”  hamis engedélyekkel engedték ki ezeket az autókat a gyárból.  Az ipari hulladék Daciákról a Vezess.hu tájékoztatott az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára mellett.