218 önkormányzat, civil és gazdálkodó szervezet, valamint egyházi jogi személy nyert el támogatást és valósíthat meg a jogellenesen elhelyezett vagy elhagyott hulladékok felszámolását segítő és az illegális hulladéklerakás megelőzését szolgáló beruházást – közölte az Energiaügyi Minisztérium kedden az MTI-vel. A nagy érdeklődésre tekintettel a tárca a pályázati kiírás szerinti 1,8 milliárd forintos keretösszeget másfélszeresére, 2,7 milliárd forintra növelte. A márciusban kiírt Tisztítsuk meg az Országot! II. pályázaton települési önkormányzatok, magyarországi székhellyel rendelkező civil és gazdálkodó szervezetek, valamint egyházi jogi személyek igényelhettek vissza nem térítendő támogatást az elhagyott hulladék felszámolására, ingatlanvédelmi eszközök beszerzésére. Ingatlanvédelmi eszközök és rendszerek kiépítésére, bővítésére az önkormányzatok és az egyházi jogi személyek pályázhattak, ők a megítélt támogatás legfeljebb 40 százalékát fordíthatják erre a célra. Részletek a Magyar Hírlap kedd éjszakai kiadásában olvashatók, ám különös módon a nyertesek litáját a minisztérium egyelőre sehol sem közölte.