A Tisza hazai felső vidékén tevékenykedő PET-kalózók után, úgy tűnik, a déli szakaszon is éledeznek a környezetvédők. Legszennyezettebb hazai élővizünk megtisztításáért a Tisza és a Maros városi szakaszán dolgoztak, sűrű aljnövényzetben, indák között, helyenként mély sárban – tudta meg a Szeged 365 a VASárkányOK csapatától. Fényképes tudósításában a Szegeder rácsodálkozott, hogy a munkálatok során egy egész zsák kupak gyűlt össze.

Az akció, mint a Szeged.hu hírportálról kiderült, komoly támogatást kapott intézményi részről és egy magáncégtől is.
- Az Alsó-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság és a Szegedi Vízisport Egyesület 2–2 motorcsónakkal támogatta az árterek megtisztítását,
- az Alfapack Hungary Kft. 250 szemetes zsákkal járult hozzá a munkához.
- Szeged város önkormányzata az összegyűjtött szemét elszállíttatásának költségeit állta, amelyet a Szegedi Környezetgazdálkodási Nonprofit Kft. végzett el. A szelektíven gyűjtött fémet és üveget a csapat tagjai vitték el egy gyűjtőpontra.