Illetve szedhették, de kivívták a szedéssel a polgármester haragját. Az eset még a TeSzedd akció idején történt, s jószerével máig húzódott. Törtétn ugyanis, hogy közel 220 zsáknyi kommunális és veszélyes hulladék – egy hét alatt ennyi szemetet szedtek össze a sóskútiak, a helyi TeSzedd! akció keretében. A szemétgyűjtést a Sóskúti Civil Kör Egyesület (SCK) szervezte, a résztvevő több száz önkéntes alaposan kitakarította a falut, az erdős-bokros területeket is megtisztítva a gumiabroncsoktól, ócskavasaktól, és – a későbbi elszállításra készülve – egy önkormányzati út mentén pakolták le a hulladékokat. Jutalmat épp nem vártak munkájukért, de a polgármester üzenetére végképp nem számítottak: a Magyar Hang információi szerint König Ferenc felszólította az egyesületet, hogy tüntessék el az önkormányzati út mellé felhalmozott kupacokat – más esetben a rendőrséghez fog fordulni. Levelében a Tour de Hongrie nemzetközi kerékpárversenyre hivatkozott, melynek útvonala Sóskút határát is érintette. „Nem vetne jó fényt településünkre itt veszélyes hulladék kupacokat mutatnának Sóskútról” – érvelt König, akit a jelek szerint a bokrokban hagyott szemét kevésbé zavart.