-A fenti címmel a hét végén közölt bőséges összefoglalót a nagyvállalat tavalyi és mostani időszakáról valamint a hulladékgazdálkodás aktuális kérdéseiről az Index (szerző: Szabó Gyula). Az írást több hazai lap is átvette. A társaság a Budapesti Értéktőzsde honlapján tette közzé beszámolóját. Eszerint geopolitikai feszültségek, a hektikus iparági és makrokörnyezet, illetve a kiszámíthatatlan adópolitika és kormányzati elvonások miatt a Mol-csoport adózás előtti eredménye 1,936 milliárd dollár (691,4 milliárd forint) lett a tavalyi évben, 37 százalékkal csökkent az előző évi eredményhez képest. A közlemény szerint a vállalatcsoport 3,1 milliárd dollár (1098,4 milliárd forint) tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredményt ért el tavaly, ami 34 százalékos csökkenés 2022-höz képest, de a nehéz külső körülmények ellenére mutatott erős belső teljesítménynek köszönhetően meghaladja a 2,8 milliárd dolláros éves iránymutatást. Hernádi Zsolt, a vállalat elnök-vezérigazgatója az eredményeket kommentálva kiemelte: a Mol-csoport operációs és költséghatékonysága, illetve megfontolt beruházási politikája képes volt ellensúlyozni a külső környezet hatásait. Meglátása szerint a hulladékgazdálkodás hozzáadása a portfólióhoz tovább erősítette az integrált üzleti modellt, amely megfelelő alapot és lendületet biztosít a növekedéshez, valamint a fejlődéshez. A hvg is idézi a vezérigazgatót.
Tovább haladunk előre az okos átállás útján, amelynek során egyszerre járulunk hozzá a fenntarthatósághoz és a versenyképességhez. Ígéretes zöld beruházási projektjeink mellett aktívan fejlesztjük régiónk iparát és erősítjük Közép- és Kelet-Európa energiaszuverenitását
– fejtette ki a lapnak Hernádi. A Telex arra figyelt föl, hogy a kormány adópolitikáját is okolta a Mol adózás előtti eredményének csökkenéséért.