Az a cél, hogy tisztább és jobb megoldást találjunk, éppúgy, mint a nyugat-európai városokban vagy akár a legtöbb hazai településen – többek között ezt mondta az Indexnek a MOHU vezérigazgatója azzal kapcsolatban, hogy 2025-től új lomtalanítási rendszert vezetnek be. Budapesten mintegy 150 helyszínen tervezik gyűjtőpontok kialakítását, kerületenként akár 10-12 darabot. Pethő Zsolt szerint a régi rendszer elavult.
Meg kell tanulnunk használni az új rendszert, mert különben térdig fogunk járni a szemétben. Tényleg arról beszélünk, hogy tovább akarjuk-e folytatni a pazarlást, és azt szeretnénk-e, hogy még több szemetet temessünk a földbe, vagy pedig hajlandóak vagyunk-e ez ellen tenni? A MOHU készen áll, hogy ebbe beruházzon, és elkezdje az átalakítást
– összegzett Pethő.
