Tényleg 2025 jelenti a lomizás végét? Mi változik azon túl, hogy messzebbre kell majd vinnem a nagyitól örökölt vitrint? Van-e bármi környezetvédelmi előnye a MOHU tervének? A HVG megnézte, mit jelent a ház elé kipakolt kincsek korszakának vége, és annyi biztos, hogy mostantól jobban oda kell figyelnünk a szemetünkre. A lap szerint már csak az a kérdés: menni fog-e? A hosszú cikk summázqata talán lehetne ez: nem feltétlenül kell attól tartani, hogy saját szemetünkben fulladunk meg a lakásunkban, de tény, hogy több időt és energiát, és főleg: pénzt kell fektetnünk a lomtalanításba.
Az ellenpont megítéléséhez a lap egy alig 10 perces videót is közöl.
A lomizás akkor is alapvető – de a jelek szerint sajnos nem elvehetetlen – alkotóeleme Budapestnek, ha a kezdetektől fogva tényleg sokan utálják teszi hozzá mindehhez a 444.hu.