145 köbméter hulladékot termelt az idei tavaszi fesztivál Miskolcon. A megdöbbentő adatot az Északhírnök közölte tegnap esti kiadásában. A kommentelők egyike egyenesen úgy fogalmazott, hogy az egész fesztivál nem ért annyit, amennyibe a hulladék elszállítása kerül.
Az önkormányzat a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft.-t bízta meg azzal, hogy gondoskodjon a fesztivál során keletkezett szemét összegyűjtéséről és elszállításáról – írta a Borsodhír.Az esetek 99 százalékában ételcsomagolás, szalvéta, flakon és alumínium doboz halmozódott fel az utcákon – tette hozzá a lap. A miskolci Városgazda Kft. – Mizumiskolc által közzétett – közleményéből kiderül, hogy pénteken 14.00- 22:00 óra között 15 fő, majd szombaton és vasárnap is reggel 6.00-tól és 14.00-tól két műszakban, 20-20 fő takarító folyamatos jelenléte biztosította azt, hogy a szemét ne lepje el forgalomnak leginkább kitett helyszíneket.
A 444a Petőfi TV-t idézi, ahol a miskolci Kocsonyafesztiválról szóló riportban az alapító, Rózsa Edit szájából a következő hangzott el:
A kocsonya gyakorlatilag a magyar puding, és ha így gondolunk rá, mint a magyar pudingra, akkor a népszerűségét pont az adja, hogy az állaga lehetővé teszi, hogy négyévszakos étel legyen.
A tévé ugyankkor a környezetkárosításról nem számolt be. Képünkön: Hoppál Péter, Pécs országgyűlési képviselője Miskolcon kocsonyát avat.
