Bőséges összefoglalót ad a Portfolio az italcsomagolások visszaváltásáról ma reggeli kiadásában. Lassan indul a rendszer, írják, s bár még szerény mennyiségekkel, de már folyik a visszaváltás. Előreláthatólag március-április környékén jön a most még nem elérhető visszatérítési forma, amely a REpont nevű mobilapplikációval papírmentes módon lesz elérhető. Az alkalmazásban regisztrálnia kell a felhasználóknak, és itt lehet megadni azt a bankszámlaszámot is, ahova a visszatérítést kérik. Miután a felhasználó kiválasztotta az automatán az azonnali visszatérítés módot, az applikáción megnyit egy QR-kódot, amit be tud olvasni, ez köti össze az automatát a felhasználó bankszámlájával. Ha sikeres az azonosítás, akkor a visszatérített összeg másodperceken belül megjelenik a bankszámlán. A megoldás belföldi lakossági mellett belföldi céges bankszámlát tud kezelni, külföldi bankszámlát viszont nem. A MOHU banki partnere a Raiffeisen.
A lap érdekességképpen megemlíti, hogy Európában létezik egy érintéses, kártyás fizetési megoldás is, melyet a Tomra nevű gyártó cég vezetett be. A Tomra szállítja a hazai REpont rendszerben is a visszaváltó automaták egy részét. A megoldás lényegében véve egy regisztráció nélküli, meglehetősen egyszerűen használható visszatérítést tesz lehetővé: a terminálokkal ellátott automatákon egy érintéssel lehet visszakérni a bankszámlára a pénzt.
A rendszert a MOHU nem preferálta..