Félévnyi használt olaj átvételét nem fizette még ki a MOHU sok vendéglátóhelynek – tudta meg a Telex egy tulajdonostól. A 24.hu arról is ír, hogy a MOHU más árat fizet a sütőolajért, mint a koncesszió kezdetéig működő, egymással versengő szállítók. Egy vendéglátós szerint az általa megbízott szállítócégtől korábban 178 forintot kaptak egy liter használt olaj után, de a koncesszió kezdete óta a MOHU már csak 127 forintot fizet kilogrammonként.
Egy hordó használt sütőolajért a MOHU 6350 forintot fizet, a központosítás előtt 10 668 forintot kaptam. Majd 40 százalékkal adnak kevesebbet, de még ezt sem utalják át
– nyilatkozott a lapnak.
Nekünk nem sok pénz, de más sem kapta meg
– tette hozzá a Pénzcentrumnak egy vendéglátós, aki úgy tudja, hogy helyenként már az őszi olajszállítást is kifizette a MOHU, máshol pedig még a nyári díjakat sem kapták meg. Szerinte míg náluk így csak néhány tízezer forintot tart vissza a vállalat, egyes vendéglátóhelyeknél ez milliós összegeket jelent. A G7 egy korábbi cikke szerint a váltás után 52 százalékkal esett vissza az újrahasznosítási tevékenység 2023 első félévéhez képest. A MOHU a Telexnek azt írta, hogy a használt sütőolaj ára a nemzetközi piacot követi, ahol jelentős csökkenés történt tavaly nyár óta, ezért ad kevesebbet a vállalat az olajért. (Az árakrók a VCharts oldalán lehet tájékozódni.) Arról is írtak, hogy a számlázással kapcsolatos kezdeti hibákat, elakadásokat javítják, és partnereik hamarosan megkapják a kompenzációt. További részletek a Hírstart felületén.
