Már több mint kétezer visszaváltó-automatát helyeztek ki országszerte, de még mindig kevés a betétdíjas csomagolás a boltok polcain, derült ki a Mol MOHU sajtótájékoztatóján – írta a Telex. Ördög Nórával és Till Attilával fogja népszerűsíteni a szelektív hulladékgyűjtést a vállalat – ez már a Híradó.hu olvasói számára derült ki. Ördög Nóra a társadalmi felelősségvállalást és a környezettudatos magatartást hangsúlyozta és kiemelte: szeretnék még inkább rábírni az embereket a szelektív hulladékgyűjtésre, amellyel sajnos sokan még nem élnek. Till Attila arról beszélt, hogy a REpont-rendszeren keresztül nagyon sok hulladék újrahasznosítására nyílhat lehetőség a jövőben.

A Portfolio a sajtótájékoztató helyszínéről jelentkezett. A Budakeszin lévő Lidl áruházban, mint kiderült, megmutatták a a REpont visszaváltó automaták működését is, Az Index a MOHU-nagykövetek szerepéről is lamentált, úgy tudják, a médiaszemélyiségek a jövőben számos hasznos információt, tippet-trükköt mutatnak be arról, hogy miként tehet a környezetért, gyermekeink jövőjéért bárki pusztán azzal, hogy az otthonában keletkező hulladékot tudatosan kezeli. A ProfitLine a szemléletformáló kampány fontosságát hangsúlyozta, A Népszava Szabó Szilviát, a rendszer üzemeltetésével megbízott Mohu Mol gyártófelelősségirendszer-vezetőjét is megszólaltatja. Az üzletasszony megemlítette, hogy egy-egy berendezés ára több tízmillió forint. A telepítések mintegy 50 milliárd forintos összköltségét később a rendszer bevételeiből kapja vissza a Mohu. (képünkön: ide gyűjtik a palackokat a MOHU nagyobb visszaváltó-automatái)
