Egy ajtó a kukának támasztva, előtte vasalódeszka, mögötte wc csésze. Általános látkép a társasházi kukák környékén, Magyarországon. Az Atádhír jó tollú újságírója, Simon Tamás ugyan Nagyatádon nézett szét, de messzebbre tekintett. Az országos helyzet kísértetiesen hasonlít a somogyi település helyzetéhez. Nemcsak a kukák, hanem a szelektív szigetek környéke is tele van szeméttel. Szelektívvel és kommunálissal egyaránt. A korábbi gyakorlat úgy nézett ki, hogy a településgondnokságok hetente körbejárták a lakókörzeteket, összeszedték a szemetet, majd leadták azt. Most ugyanezt a feladatot csak pénzért tudják elvégezni, azaz a hulladékudvar csak pénzért veszi át az illegálisan lerakott, majd összegyűjtött szemetet. Az adófizetők pénzén. De kénytelenek összeszedni, egyfelől azért, hogy ne lepje el a falut, várost a szemét, másfelől pedig azért, hogy a patkányok ne szaporodjanak el. A leadás – most már – azért kerül pénzbe az önkormányzatoknak, mert a MOHU belépésével nem maradt hulladékkezelési jogkörük.
