Hét végi kis színes: majdnem tönkretett egy Hollandiában kiállított műalkotást egy kortárs művészet terén vélhetően nem túl tájékozott múzeumi alkalmazott, aki véletlenül szemétnek nézett, és ki is dobott két sörösdobozt, amik a galéria gyűjteményének részét képezték – írja a Guardian. A szóban forgó, All The Good Times We Spent Together című alkotás egy Alexandre Lavet nevű francia művész munkája, és a délnyugat-hollandiai Lisse városában, a helyi művészeti múzeum liftjében volt kiállítva. Azonban a múzeum egyik karbantartója nemrégiben véletlenül kidobta a lenti képen is látható, elsőre két egyszerű, összenyomott sörösdoboznak tűnő alkotást, mert nem tűnt fel neki, hogy a dobozok aprólékosan ki vannak dekorálva akrillal – írta meg a 24.hu. em ez az első eset, amikor egy különleges, tárgyakból kialakított műalkotás a laikusok áldozatául esik, 2019-ben például egy elismert művész által falra ragasztott, ezért 120 ezer dollárt érő banán jutott végül a gyümölcsök megszokott sorsára, amikor Miami legnagyobb kortárs művészeti rendezvényén, az Art Baselen egy látogató elfogyasztotta.
