Ítéletet hoztak a Pécsre és Kaposvárra hozott olasz szemét ügyében, 4 év fegyházbüntetést kapott a visszaeső vállalkozó, aki 1900 tonna hulladékot, valóságos szeméthegyet szállíttatott a két vármegyeszékhelyre. A férfi korábbi fegyházbüntetésre ítélése után 2019-ben szabadult, ami után vállalkozásokba kezdett a más nevén lévő, de ténylegesen általa irányított cégeken keresztül. Az egyik gazdasági társaságot a hulladékgazdálkodási hatóság ugyan nyilvántartásba vette, azonban hulladékgazdálkodási engedélyt nem adott ki. A férfi ennek ellenére olasz vállaltokkal hulladékkezelési szerződéseket kötött, amelyekben nem veszélyes, jobbára műanyag, textil és papír hulladék Magyarországra történő szállítását vállalta. Ezek után érkeztek is a kamionok, és a szemetet a cégei által bérelt, lakóövezetek melletti telkeken helyezte el Kaposváron és Pécsen. Az önkormányzatok azonban elszállíttatták a szeméthegyet, és feljelentést tettek. A szemét megsemmisítésének költsége is a vádlottat terheli, 1,1 millió forint bűnügyi költséget kell állnia. (Forrás Sonline; a hír az Új Dunántúli Napló és a Bama ingrküszöbét nem lépte át.)