Megszokhattuk, hogy minden egyes árhullámmal jelentős mennyiségű, Ukrajnából és Romániából érkező kommunális hulladékot sodor magával a folyó, aminek egy része felhalmozódik a hullámtéren. Még alig vagyunk túl a tetőzésen, de a PET kupa aktivistái az Arany vízijármű kölcsönző munkatársaival közösen tegnap délelőtt vízre szálltak, hogy összeszedjék a Tisza-parti katolikus óvoda és iskola előtti partszakaszon a hullámtéri fákon, bokrokon felgyülemlett szemetet
– írta meg tegnap esti kiadásában a Sokszínű Vidék.