2020-ban elindult a Tisztítsuk meg az országot! program, amelyen keresztül önkormányzatok, civil szervezetek pályázati forrást nyerhetnek, mellyel kiegészíthetik saját anyagi lehetőségeiket és a MÁV hozzájárulását. Tapasztalat: a csodálatosan kitakarított rákosrendezői területre fél év alatt 150 köbméter hulladékot raktak le ismeretlenek. A Rákosrendezővel szomszédos Francia útról 5 év alatt 400 tonna hulladékot szállítottak el, ami a vasúti biztonságot is veszélyeztette, élet- és balesetveszélyes volt. A Rákosrendező (a Nyugati pályaudvar–Esztergom, Vác vonal) és a Szolnoki vonal (Francia út, Mexikói út) országosan is dobogós helyet foglal el fertőzöttségben. Biztosan állíthatjuk, hogy kevés a fővárosnak a 4 hulladékudvar, kevés az ellenőrzés, a bírságolás, ami fedezhetné a MÁV és az önkormányzat költségeit – írja mai számában a Népszava (szerző: Garay Klára). Rengeteg gumiabroncs, veszélyes hulladék, akkumulátor, elektronikai hulladék, festék, lámpa, vegyszermaradék halmozódik évek óta Rákosrendezőn, de végig a MÁV sínjei mentén, a lakott területek közelében.