A nyaralóterületeken tapasztalható szolgáltatás-zsugorodást kifogásolja Mizsei Zsuzsa a Népszava online és print-változatában is. Környezettudatos nyaralóként szorgalmasan kötözgettük tavasztól őszig a lemetszett, levágott ágakat, zsákoltuk a saját komposztálónkba már nem férő zöldhulladékot. Kéthetenként kiraktuk az árokpartra, és többnyire rendben elszállították azt. Mindehhez kaptunk évente 12 zsákot, az elég is volt, mint ahogyan a szelektív gyűjtéshez biztosított tucatnyi zsák is – írja a szerző, majd így folytatja: – Ez évtől nincs zsák, se zöldnek, se szelektívnek.
A szolgáltató, a Depónia Nkft. Mizsei Zsuzsa írásos kérdésére nem túl szerencsésen azt válaszolta:
Az, hogy a korábbi szolgáltató milyen formában szállította el a zöldhulladékot, illetve milyen zsákot biztosított nem tartozik ránk.
