Magánterületeken, külterületeken, de már a kisváros központjában is brutális mennyiségű, az illegálisan elhelyezett szemét felhalmozásáról jelent meg videófelvétel először a népszerű videó-megosztó csatornán, majd a napilapok híreiben is a hét végén.