Vádat emelt az ügyészség a Tamásiban, a buszpályaudvar közelében felhalmozott hulladék ügyében, amelyet feldolgozás és újrahasznosítás céljából hoztak be Olaszországból, de aztán jól ott felejtették, s amelynek sorsát a Dél-Kom Sajtófigyelő is nyomon követte jó egy esztendővel ezelőtt. A brutális szeméthegy igencsak borzolta a kedélyeket a városban. A Blikkel a Tolna Vármegyei Kormányhivatal most azt közölte, hogy a költségek behajtása érdekében végrehajtási eljárást indított a hulladékot felhalmozó Wastra Group Kft. ellen, illetve hulladékgazdálkodási tárgyú jogszabályi előírások megsértése miatt 6.925.200 forint bírságot szabott ki. Azt azonban a vállalkozás az előírt határidőn belül nem fizette meg, ezért a kormányhivatal az ügyet végrehajtásra átadta a NAV-nak. A Tolna Vármegyei Főügyészség Közölte, hogy a Paksi Járási Ügyészség idén október 25-én benyújtotta a vádiratot a Szekszárdi Járásbírósághoz. Hogy az eljárás végén a vádlott milyen felelősségre vonásra számíthat, azt nem tudni, de arra lehet számítani, hogy a költségek megtérítését nem fogják tudni rajta számon kérni. A hulladékot behozó Wastra Group Kft. ugyanis időközben – az Opten Kft. adatai alapján – megszűnt, s törölték a cégnyilvántartásból.
Szeméthegy anno…