Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Sosem térül meg a Tamásiban felhalmozott szeméthegy elszállítása | Dél-kom Intranet


Vádat emelt az ügyészség a Tamásiban, a buszpályaudvar közelében felhalmozott hulladék ügyében, amelyet feldolgozás és újrahasznosítás céljából hoztak be Olaszországból, de aztán jól ott felejtették, s amelynek sorsát a Dél-Kom Sajtófigyelő is nyomon követte jó egy esztendővel ezelőtt. A brutális szeméthegy igencsak borzolta a kedélyeket a városban. A Blikkel a Tolna Vármegyei Kormányhivatal most azt közölte, hogy a költségek behajtása érdekében végrehajtási eljárást indított a hulladékot felhalmozó Wastra Group Kft. ellen, illetve hulladékgazdálkodási tárgyú jogszabályi előírások megsértése miatt 6.925.200 forint bírságot szabott ki. Azt azonban a vállalkozás az előírt határidőn belül nem fizette meg, ezért a kormányhivatal az ügyet végrehajtásra átadta a NAV-nak. A Tolna Vármegyei Főügyészség Közölte, hogy a Paksi Járási Ügyészség idén október 25-én benyújtotta a vádiratot a Szekszárdi Járásbírósághoz. Hogy az eljárás végén a vádlott milyen felelősségre vonásra számíthat, azt nem tudni, de arra lehet számítani, hogy a költségek megtérítését nem fogják tudni rajta számon kérni. A hulladékot behozó Wastra Group Kft. ugyanis időközben – az Opten Kft. adatai alapján – megszűnt, s törölték a cégnyilvántartásból.

A szeméthalom anno / Fotó: Blikk

Szeméthegy anno…