Fókuszban a környezet- és természetvédelem címmel tartott szakmai napot szerdán a
Somogy Vármegyei Főügyészség. A rendezvényen a hatósági hulladékgazdálkodási eljárások tapasztalatairól tartott előadást dr. Kőszegi Anett, a hivatal Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Főosztályának vezetője. Prezentációjában kiemelte, hogy illegálisan lerakott hulladékokkal kapcsolatban tavaly 599, míg idén október 15-ig 460 bejelentés érkezett. Tavaly a hulladékgazdálkodási hatóság mintegy 2679 tonna illegálisan elhelyezett hulladék elszállításáról gondoskodott csaknem 116 millió forint értékben, míg idén október közepéig 536 tonna hulladékot vitetett el, több mint 29 millió forintért. Ez a szám az év végéig még jelentősen nőni fog. A szakember felhívta a figyelmet, hogy minden ingatlantulajdonos legyen tisztában azzal, hogy az ingatlana vonatkozásában őt terheli az esetlegesen illegálisan lerakott hulladék elszállítása és annak költsége, amennyiben nem azonosítható az elhagyott hulladék tulajdonosa. Engedély nélküli hulladékgazdálkodási tevékenység miatt a hivatal tavaly 17 millió, idén 13 millió forint bírságot szabott ki.
Ugyanakkor azt a szakember is elismerte, hogy bizonyos gazdasági szint fölött a bírságoknak nincs visszatartó ereje.