A hazai sajtó jónéhány példát hoz a Föld napján szervezett hulladékgyűjtésről – elsősorban a MediaWorks vármegyei hírportáljai számolnak be e helyi kezdeményezésekről. A Dél-Kom Sajtófigyelő a Sonline cikkét ajánlja, amely a hangzatos Fellélegzett a Föld, ahogy felszedték a szemetet a gyerekek címmel látott napvilágot. A BAMA Megtisztították a települést kicsik és nagyok is címmmel a nagypalliak munkájáról számol be.