Apokaliptikus látképekkel találkozhatunk India nagyvárosaiban: több emelet magas szeméthegyek mindenütt. Mindezekért az ország egyre növekvő népessége és ipara, valamint környezetvédelmi mulasztások sokasága okolható. India kormánya ezt a válságos állapotot olyan ambiciózus tervvel akarta megoldani, amely egyben India csillapíthatatlan energiaéhségének egy részét is kiszolgálja. Ezért 2012-ben létrehozták az okhlai erőművet (lásd a Times of India cikkét) azzal a céllal, hogy naponta több ezer tonnányi szemét biztonságos elégetésével termeljenek áramot. A létesítmény azonban korántsem annyira zöld, mint ígérték: a The New York Times átfogó elemzése szerint az erőmű működése nagyjából 1 millió embert tesz ki a hulladékégetésből származó mérgező füstnek és hamunak. A kéményekből kiáradó korom olykor fekete esőként hullik le az égből, beborítva a környék autóit, erkélyeit és játszótereit. További részletek a 24.hu felületén.
