Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Rendőrség: közös társadalmi érdek a palackvisszaváltás, nem kell büntetni minden guberálót – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Közös érdekünk, hogy egészségünk és környezetünk védelme, tisztán tartása, valamint a fenntarthatóság elérése érdekében a lehető legtöbb hulladék visszakerüljön a körforgásba újrafeldolgozásra. Aki ebben azzal működik közre, hogy a mások által kidobott visszaváltható palackokat összegyűjti és elviszi a gyűjtőpontra, nem büntetést, hanem tulajdonképpen köszönetet érdemel. De annyit mindenképpen, hogy önmagában ezen tevékenységéért ne kelljen rendőri fellépéssel számolnia

− fogalmazott szerdai közleményében a police.hu. A bejelentést elemző Index emlékeztet: a Dívány október eleji cikkében írt elsőként a hazai sajtóban arról, hogy akár 65 ezer forintra is büntethető az a személy, aki a szemetesekben turkál, ugyanis a gyűjtőkbe kerülő szemét már nem gazdátlan tárgy, hanem a hulladékgazdálkodással foglalkozó cégé. Ezért jogszerűtlen a guberálás, az szabálysértésnek minősül. A KEMMA rendőrségi forrásra hivatkozva megerősíti: kukaborogatásért büntetnek a rendőrök, műanyag palack visszaváltást akkor sem, ha valaki a kukából veszi ki. A hírre ráreagált a mindig szemfüles BAMA is. Meglepetésre a 24.hu nem a kánont zengte a többi lappal együtt, hanem a fonák oldalt mutatta meg Megmagyarázta a rendőrség, miért kaphat durva bírságot az, aki kukából gyűjt visszaváltható palackokat című cikkében. Az egészhez a maga szempontrendszere alapján a 444 is hozzátette a magáét.