Közös érdekünk, hogy egészségünk és környezetünk védelme, tisztán tartása, valamint a fenntarthatóság elérése érdekében a lehető legtöbb hulladék visszakerüljön a körforgásba újrafeldolgozásra. Aki ebben azzal működik közre, hogy a mások által kidobott visszaváltható palackokat összegyűjti és elviszi a gyűjtőpontra, nem büntetést, hanem tulajdonképpen köszönetet érdemel. De annyit mindenképpen, hogy önmagában ezen tevékenységéért ne kelljen rendőri fellépéssel számolnia
− fogalmazott szerdai közleményében a police.hu. A bejelentést elemző Index emlékeztet: a Dívány október eleji cikkében írt elsőként a hazai sajtóban arról, hogy akár 65 ezer forintra is büntethető az a személy, aki a szemetesekben turkál, ugyanis a gyűjtőkbe kerülő szemét már nem gazdátlan tárgy, hanem a hulladékgazdálkodással foglalkozó cégé. Ezért jogszerűtlen a guberálás, az szabálysértésnek minősül. A KEMMA rendőrségi forrásra hivatkozva megerősíti: kukaborogatásért büntetnek a rendőrök, műanyag palack visszaváltást akkor sem, ha valaki a kukából veszi ki. A hírre ráreagált a mindig szemfüles BAMA is. Meglepetésre a 24.hu nem a kánont zengte a többi lappal együtt, hanem a fonák oldalt mutatta meg Megmagyarázta a rendőrség, miért kaphat durva bírságot az, aki kukából gyűjt visszaváltható palackokat című cikkében. Az egészhez a maga szempontrendszere alapján a 444 is hozzátette a magáét.