Újabb rekorderedményt ért el a Fővárosi Hulladékhasznosító Mű. A hazai energiahordozóból tavaly előállított villamos energia mennyisége több mint 10 százalékkal haladta meg a megelőző évi értéket, több mint 105 GWh áramot juttatva az országos hálózatba. Az erőmű a hazai hulladékgazdálkodásban is megkerülhetetlen tényező, hiszen a Budapesten keletkező települési szilárd hulladék 60 százalékát hasznosítja termikus úton. Az eredménykeről beszámoló ÉnBudapestem megszólaltatja Mártha Imrét, a Budapesti Közművek vezérigazgatóját is. A sikeres esztendőről látványos fotóval számolt be az Alternatív Energia.
