Próbaüzeméhez érkezett a mechanikai-biológiai hulladékválogató mű kivitelezése Kecskeméten, a Kisfái hulladéktelepen. Ezt mutatták be az újságíróknak 2024. november 14-én, csütörtökön a helyszínen. (Fotók: Vincze József, forrás: Keol.) A projekt támogatási összege 13.58 milliárd forint, az összköltsége pedig 15.48 milliárd forint volt. Az építkezés három helyen zajlott egy időben. Kecskeméten kívül Monoron hulladékátrakó épül, Cegléden pedig komposztáló tér. A legnagyobb, leglátványosabb munkaterület azonban a kecskeméti. Itt a teljesen gépesített mechanikai-biológiai hulladékválogató épült meg az ennek elhelyezését szolgáló mintegy 8.000 négyzetméteres csarnokkal együtt. Amelynek a próbaüzemét tartják 2024. november 4-e és december 4-e között. Ez a fejlesztés a vegyes hulladék válogatását teszi lehetővé, jelentősen csökkentve a lerakóra kerülő, már nem hasznosítható anyagok mennyiségét. A csarnokban évente mintegy 200.000 tonna hulladék válogatása tud megtörténni, amelynek kapacitását a MOHU Zrt. a DTKH Kft-én keresztül köti le. Ez azt is jelenti, hogy ez az utóbbi szervezet lesz a társulás tulajdonában megépülő létesítmény üzemeltetője.


