Kisebb bomba, de legalább is kézigránát robbant a sajtópiacon: miközben a PET-palackok visszaváltási rendszerének megszilárdításán fáradozik a MOHU, megjelent a vetélytárs. Mivel az év elején bevezetett csomagolás-visszaváltási rendszer beszerelt automatáinak a többsége szinte üres, az első negyedévben a vevőkhöz került 400 millió PET-palack kétharmada nem hasznosul újra – közölte az Oonly ásványvíz gyártója. Ám a cég az első cserepalackos ásványvizei áprilistól az Interspar és a Príma egyes üzleteiben már országszerte kaphatók. Az átlagosan 25-ször újratölthető palackos Oonly ásványvizet január közepe óta gyártja pannonhalmai üzemében a magyar márka, jelentette elsőként a KanizsaMédiaház. Ugyanakkor a MOHU-rendszerének az új termék nem is jelent igazi konkurenciát, ismertette a pontos helyzetet a TradeMagazin: a MoHU többutas logóval ellátott automatái az érintett boltokban a terméket visszaveszik; azon boltokban pedig, ahol nem üzemel automata, a pénztárban lehet az Oonly palackokat visszaváltani. A Forbes a cég üzleti hátterét is megvilágítja. A magazin összeállításából kiderül, hogy Polony István volt Olajterv-tulajdonos áll a vállalkozás mögött. Polony négy nyelven beszél, milliárdos, az Olajterv-csoportban 2014-ben szerzett többségi részt. Az Olajterv egykor a Molé volt, és ma már ismét az olajipari vállalathoz tartozik, írta meg korábban a Hvg360. Az Oonly Kft.-ben mások mellett társtulajdonos az a Bonitas Kockázati Tőkealap II. is, amit az a Bonitás Befektetési Alapkezelő Zrt. felügyel, aminek a végső tulajdonosa a Bonitás Ingatlanbefektetési Holding Kft.-n keresztül Csányi Sándor OTP-vezér.