Több mint 100 tonna hulladékot gyűjtöttek össze a Pet Kupa önkéntesei az elmúlt négy évben, ráadásul ennek több mint a felét újra is hasznosították. A „petkalózok” segítségével a Hulladékmentes Tisza program alatt ráadásul létrejött az első hazai Folyómentő Központ a Kiskörei Vízlépcsőnél, valamint környezetvédelmi programokat is indítottak a Tisza forrásvidékén – mindezekről a 444.hu számolt be először a hazai sajtóban (szerző: Jelinek Anna). A sorolt eredményeket programjuk keddi záróeseményén összegezték a Pet Kupa alkotói, akik beszéltek az elmúlt évek kihívásairól is.