Mivel a varjak törvény által védett madarak, elpusztításuk, károsításuk és a költési időszakban történő zavarásuk szigorúan tilos, a pécsi Önkormányzat és a BIOKOM Nkft. új, humánus módszereket vezet be jelenlétük visszaszorítása érdekében. Sajtóközleményük szerint javaslat született a varjúpopuláció visszaszorítására azzal, hogy megszüntessék a hulladékgyűjtő edényekből elérhető táplálékforrásokat. Ennek érdekében a BIOKOM felmérte a társasházi hulladékgyűjtő edények állapotát, és kapcsolatba lépett a társasházakkal azok zárhatóvá tétele érdekében. Ennek eredményként a BIOKOM 2023-ban 94 db, 2024-ben pedig további 35 db edényt javított meg, míg 2023-ban 45 db, 2024-ben pedig 18 db új edényt helyeztek ki a varjúkolóniák által érintett városrészeken.
A közlemény további tartalma kivonatosan elolvasható az Új Dunántúli Napló és a BAMA hasábjain.
A Pécs Aktuál is írt a témáról (szerző: Kapitány Gergely), no nem érdemben, csak Fürj képviselőn gúnyolódva.
Vészesen közeledik a kertvárosi időközi választás, a területen 2019 óta képviselő Fürj Csaba (Jobbik) pedig immár látványosan aggódik a körzetéért. Most éppen a varjúk okozta problémák elhárításán dolgozik nagyon – erről még fotót is mellékelt az önkormányzati cég, amelyen térképen mutogatnak valamit.
Ráadásul ketten is, ami igen komoly dinamikát és tenni akarást sugall
– írták.
