Mező Gábor polgármester főállásban falugondnok is a 248 lakosú Sorkikápolnán: a falu első embere viszi vissza a településükön összegyűjtött flakonokat a REpontra, számolt be róla a vaol.hu. A lap cikke szerint Sorkikápolnán, bár működik élelmiszerbolt, helyben nem lehet visszaváltani a REpontra a flakonokat, italos üvegeket, üdítős- és sörösdobozokat. Szóba jöhetne, hogy összegyűjtenek egy nagyobb mennyiséget és tömegközlekedéssel beutaznak a közeli városba, de ezzel újabb bonyodalom adódik, egyrészt, ha túl nagyok a táskák, akkor előfordulhat, hogy az autóbuszon poggyászdíjat kell fizetni, illetve a leszállóhelytől még sokat kell gyalogolni a legközelebbi REpontra. Mező Gábor viszont segít a lakosokon, a polgármester átvállalta az üvegvisszaváltást a helyiektől. Egy helyi lakos, Tóth Zoltánné a Sokszínű vidéknek-nak azt mondta:
az ötven forint, az ötven forint, sok pénz ahhoz, hogy kidobjuk. Gyűjtjük a flakonokat, dobozokat, több ezer forint is lapulhat a zsákokban. Nagy segítség, hogy falubusszal havonta egyszer, kétszer bemegyünk Szombathelyre és visszaváltjuk azokat. Ha kell, akkor én is segítek a polgármesternek. Ketten mégiscsak gyorsabban haladunk.