Változhat a jövőben a többutas, vagyis újrahasználható, újratölthető (nem bezúzásra ítélt) palackok visszaváltási díja – szúrta ki a G7 az Orbán Viktor miniszterelnök által jegyzett, társadalmi egyeztetésre bocsátott jogszabálytervezetben. A tervezet szerint a felhasználókat közvetlenül egy intézkedés érintené, mégpedig az, hogy
a kötelezően visszaváltási díjas, újrahasználható termék díja csak kerekítés alkalmazása nélkül készpénzben kifizethető, egész számmal meghatározott forintösszeg lehetne a jövőben.
Mint a 24.hu írja, a változás vonatkozhat például azokra a kis űrtartalmú üveges üdítőkre, amelyeket nem bezúznak, hanem visszajuttatnak az italgyártókhoz és tisztítás után újratöltik őket (többutas). Mint például a képen látható üveg, amelynek 26,67 forint a visszaváltási díja.

Mivel öt forint a legkisebb érme, így feltehetőleg nullára, vagy 5-re kell hogy végződjön a jövőben a többutas palackok visszaváltási díja ahhoz, hogy készpénzben kifizethető legyen. A 444.hu hangsúlyozza: A jogszabály módosítása a visszaváltási rendszert nem teszi kényelmesebbé a felhasználóknak, a hónapok óta fennálló problémákat, mint a sorban állás és a palackok keresztülhurcolása a teljes üzleten továbbra sem oldja meg. A lap szerint a vezető élelmiszerbolt-láncok azt tervezik, hogy ahol csak lehet, kiköltöztetik a palackvisszaváltó automatákat az eladóterekből, és még az üzletek előteréből is, de ez körülményes és bürokratikus folyamat lesz.