A Mohu tárgyalásokat folytat a közterületi hulladéktárolókra szerelhető palackrekeszek kihelyezéséről – erősítették meg a Népszava információit a Mol-hátterű hulladékkoncessziós társaságnál. A Mohu a köztisztasági cégekkel közösen, élénken keresi a lehetőségeket – osztotta meg ismereteit lapunkkal Nagy László, a Köztisztasági Egyesülés igazgatója is. A hétvégén hasonló felvetéssel élt Facebook-oldalán Vitézy Dávid, a fővárosi közgyűlés háromfős, Podmaniczky Mozgalom nevű frakciójának vezetője is. A lap által ismertetett dán, holland, norvég, svéd, német és japán megoldások nagyjából egyformák: a köztéri hulladékgyűjtőkre néhány palack ideiglenes tárolására alkalmas tartókat szerelnek. Létezik ugyanakkor ilyen egységgel egybeszerelt kuka, amiként olyan, osztott terű tároló is, amely külön rekeszébe lyukakon át csak palackok dobhatók. Egyszerű megoldás a fix, vízszintes tetejű hulladéktároló, amely felszínére csak üres palackokat illik helyezni. Illetve létezik kizárólag visszaváltható italcsomagolások tárolására szolgáló kuka is. Bár sokakban felmerülhet, hogy a tárolók néhány palackos tárolási képessége elegendő-e, általános tapasztalat, hogy a visszaváltható palackokat valaki néhány percen belül felveszi. Kulturáltabb, higiénikusabb, egyszersmind hivatalossá tehető megoldás ugyanakkor, ha a kiürült palackok kifejezetten erre szolgáló rekeszekbe helyezhetők, illetve onnan könnyen kivehetők. Bár a Mohunál a Népszava értesülését bővebben nem kívánták véleményezni, a lap úgy tudja, hogy a palackrekeszekhez hirdetőket keresnek, vagyis olyan cégeket, amelyek a feltüntetett reklámért cserébe állják a szerelvények költségeit.
Kapcsolódó hír: mivel a Mohu működtette palackvisszaváltás ügyében a főváros is érintett, a közgyűlés szerdai ülésére a Podmaniczky Mozgalom két javaslatot nyújt be. Az egyik épp a palacktárolókra vonatkozik. A másik, hogy az erre alkalmas közterületeken éjjel-nappal nyitva tartó visszaváltóautomatákat, vagyis „24 órás RePontokat” telepítsen a Mohu.