A MOHU szerint az automatákat túlterhelik a vásárlók, akik gyorsabban váltják vissza a palackokat és dobozokat, mint arra a rendszer indulásakor számítottak.
Ez nagyon jó, de kezelni kell
– mondta Ozoli Gábor, a MoHu szóvivője a The Postnak adott interjújában. Véleménye szerint a túlterhelt automaták problémája átmeneti, és a rendszer optimalizálásával hamarosan gördülékenyebb lesz a folyamat. A cél az, hogy minden visszaváltó automata megfelelő kapacitással működjön, és zökkenőmentesen fogadhassa az italcsomagolásokat. Részletek a lapban.