A Humusz Szövetség tett közzé honlapján a fenti címmel egy rövid írást, amelyet eljuttatott az MTI-hez, így több napilap is legalább rövid hírben hívta föl ma reggel a figyelmet a Szövetség közleményére. Mint írják, az elektronikai hulladék (e-hulladék) az egyik legszennyezőbb hulladéktípus: az elemekben és az akkumulátorokban lévő anyagok károsak lehetnek a környezetre és az emberi egészségre. Az e-hulladékok nem megfelelő kezelése akár súlyos balesetekhez is vezethet. Például, ha egy hordozható elem vagy akkumulátor rossz helyre kerül a hulladékfeldolgozás során, az akár tüzet is okozhat. A fentiekre tekintettel a fenntartható, körforgásos gazdaság kialakításához kulcsfontosságú, hogy az egyre nagyobb mennyiségben képződő e-hulladék a lehető legnagyobb arányban újrahasznosításra kerüljön. A használaton kívüli elektronikai hulladékot a fogyasztók leadhatják az elektronikai termékek forgalmazóinál. A hulladékoktól ilyen módon történő megszabadulást kényelmessé és életszerűvé teszi, hiszen új eszköz vásárlásakor a régi jellemzően szükségtelenné válik.