Sajnos mindig lesz, aki eldobálja a szemetet az erdőben, ezért a Pécsi Tudományegyetem Zöld Egyetem Programja és a Mecsekerdő Zrt. az Aktív- és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ által hirdetett Tavaszi Nagytakarítás keretében szemétszedő túrát szervezett. Az esemény célja volt a kedvelt kirándulóhelyek megtisztítása, valamint az erdőjárás etikettjének megismertetése. További érdekességek az Új Dunátúli Naplóból és a BAMA ma reggeli kiadásából derülhetnek ki.