A hírt és az azzal kapcsolatos fontos tényt elsőként a Greenfo közölte: az Európai Unió felmérése szerint egy európai lakos évente átlagosan évi kb. 26 kilogramm textíliát vásárol, és 11 kilogrammot dob ki a szemétbe.(A Hírstart is ebből a forrásból dolgozott.) A használt ruházati és textília hulladék legnagyobb részét, 87%-át elégetik vagy hulladéklerakóban helyezik el . (Erre cikkre hivetkozott beszámolójában a HírekMa is.) A nem szelektált, kommunális kukába dobott ruhák, textíliák nagy megterhelést jelentenek a környezetnek. Az EU 2025-re várható előírása, és környezetünk védelmében alapvető, hogy ezt a nagy mennyiségű textilhulladékot a lehető legjobban kezeljük. Ezt a célt szolgálja a MOHU kezdeményezése, mely során az egész országban három év alatt mintegy 4500 textilgyűjtő konténert telepít. Minden 2000 lakosnál többet számláló településen lesz ilyen edényzet, ígérik. Érdekesség, hogy Mohács egyik hírfelülete sem vette át az anyagot, pedig az Infostart azt is megírta, hogy az első új konténer a Duna-parti városba kerül.