Több mint 338,2 tonna gyógyszerhulladékot dobott ki a lakosság tavaly, vagy azért, mert lejárt a szavatossága a készítménynek vagy azért, mert nem használta fel, közölte a hulladék gyűjtését végző Recyclomed Nonprofit Kft. a economx-szel. .Fontos, hogy mint mindenben, így ebben is nagyon nagy az egyén felelőssége. A fel nem használt gyógyszer veszélyes hulladék, fontos, hogy a lakosság ne a kommunális hulladékba dobja ki. Másrészt pedig az adherenciára (beteg együttműködésére) is szükség van, hogy a páciensek számára felírt gyógyszereket valóban be is szedjék, kövessék a szakemberek, orvosok utasításait.