A Greenfo emlékeztetett tegnapi kiadásában: hogy a korábbi hazai és nemzetközi márkavizsgálatok eredményei is azt mutatták, hogy a Coca-Colától származik a világon a legtöbb környezetbe kijutó műanyag hulladék. A második helyen a Pepsi termékeinek italcsomagolásai végeztek. Emellett nagy számban gyűjtöttek be eldobható műanyag poharakat (az összes szemét 5%-a) – amelyeknek betiltásával továbbra is adós a magyar kormány – valamint ételes dobozokat (az összes szemét 13%-a), melyek korlátozása szintén indokolt lenne.